I który system bardziej się przyda w praktyce ?
Haptic Touch brzmi dumnie. Tak naprawdę ten marketingowy żargon wykorzystany został tylko po to, by złagodzić fakt usunięcia 3D Touch w iPhone’ach XR. Różnice widać jak na dłoni. Producent połączył dłuższe przyciśnięcie ekranu z reakcją silniczka wibracyjnego, symulując reakcję znaną z 3D Touch.
Haptic Touch to po prostu mocno ograniczona namiastka lepszego rozwiązania. Najważniejszą konsekwencją rezygnacji z 3D Touch jest wąska gama możliwości skorzystania z Haptic Touch, ograniczająca się do kilku funkcji, takich jak włączenie latarki czy aparatu z ekranu blokady albo obsługi Centrum sterowania.
W iPhonie XR zabrakło na starcie kilkunastu akcji, jeżeli wliczymy w to opcje, do których dostęp uzyskiwaliśmy w menu kontekstowym poprzez mocniejsze naciśnięcie ikon aplikacji.
Funkcja peek and pop, w technologii 3D Touch (której nie ma w iPhone X R) umożliwia podgląd tego, co znajdziemy pod linkiem czy w wiadomości e-mail, bez ich otwierania. A także wywoływania dodatkowego menu poprzez przesunięcie w górę podglądanego elementu. Na przykład w Mail.app możemy w ten sposób szybko odpowiedzieć na wiadomość czy przesłać ją dalej.
Haptic Touch będzie rozwijane.
Różnice są spore, ale Apple nie zamierza poprzestać na tych funkcjach, które udostępnił w ramach Haptic Touch w iPhonie XR. Przedstawiciele Apple’a zapewniają o pracach nad rozszerzeniem możliwości Haptic Touch w iOS.
tekst i foto, za: spidersweb.pl
Przeniesione z fachowego portalu porównania może i mają znaczenie teoretyczne ale w sumie opisują jakieś „gadżetowe” funkcjonalności technologii 3D Touch, której nie mam w swoim iPhonie X R.
Nawet nie wiedziałem, że funkcja, którą mi zaprezentowano oparta jest na technologii Haptic Touch. A jest bardzo przydatna i używam jej niemal codziennie.
Któż z nas pisząc esemesa bądź cokolwiek na ekranie smartfona nie zrobił literówki. Aby błąd poprawić należało ustawić palcem kursor za błędną literą i skasować z klawiatury. Ok. Brzm prosto. Ale w praktyce ustawienie kursora we właściwym miejscu nie było proste i zazwyczaj po kilku próbach kasowałem większość tekstu pisząc go raz jeszcze. Teraz – dzięki Haptic Touch – nie ma już tego kłopotu. Wstawiamy kursor dotykiem gdzie bądź i dłużej przyciskając na klawiaturze ekranowej klawisz spacji „jeździmy” po tekście pozostawiając kursor gdzie sobie życzymy. Dla tej jednej funkcji Haptic Touche jest godny polecenia. 3 D Touche też to potrafi i jeszcze nieco więcej. Cała różnica wynika z zastosowanej technologii 3 D touche działa na siłę dotyku, Haptic Touche na „powierzchnię” i potencjał elektrostatyczny wytwarzany podczas dotyku – dobrze to wiedzieć, ale pojąc się nie da :-)
Musisz się zalogować aby dodać komentarz.