Zupa dyniowa w Adwencie


Z wielką przyjemnością informuję, że MacLawye® „pozyskał” nowego Autora. Pan Mecenas Marek Morawski zgodził się na ‚przedruki’ jego krótkich przepisów-felietonów, które konsekwentnie publikuje na fb, udostępniając w grupie dyskusyjnej Adwokatura Polska w cyklu wpisów „Adwokatura od kuchni”. I takim tagiem [adwokatura od kuchni] oznaczane będą wpisy Pana Mecenasa na portalu MacLawye® w dziale Sztuka Kulinarna.

Dziękuję Panie Mecenasie

jmm


Adwokatura od kuchni

Zupa dyniowa w Adwencie

adw. Marek Morawski

Tym razem dostojnie w przedświątecznym klimacie. Ten czas to czas adwentu, teraz nadzieja i pokój, dlatego te dwie świece razem oświetlają i ocieplają.

A z dań pomysł tym razem padł na zupę z dyni i krewetki w białym winie. Te pierwsze wymagało wpierw upieczenia dyni , potem dynię już w kawałkach wkładamy do garnka i dodajemy : oliwę , zeszkloną cebulę, czosnek , ziemniaki pokrojone w małą kostkę ,imbir dobrze starty . Całość gotujemy , dolewamy mleko kokosowe i sok pomarańczowy, trochę ostrej papryki i doprawiamy do smaku i następnie dobrze miksujemy. Podajemy oczywiście zupę gorącą , a zasadą jest , że w ogóle zupy podajemy gorące.

A krewetki robione są szybko , w maśle i oliwie , podlane winem , czosnku i w ostrej suszonej papryce. Krewetki to jedno z tych moich ulubionych dań , bo szybko i bez potrzeby wielości dodatków. Już same w sobie są koroną dań. Wszystko można przyrządzić kierując się nie tylko przepisami , ale też własną fantazją i pomysłowością.

Pomysł na miły klimat przedświąteczny na naszych stołach znajdziemy w naszej inwencji i przy wsparciu najbliżych. To ważny okres czasu, szczególnie dla Nas , uważnie i spokojnie go przejdźmy, nasze sprawy zawodowe będą po woli ustępować naszym myślom o domu i rodzine. To rzecz naturalna. Ale też bez pośpiechu i niepotrzebnego ciśnienia.

Bardzo pyszna zupa dyniowa swoim aromatem da nam spokój, a pachnące krewetki ukoją nasze troski. Pamiętajmy, dobre danie stanowi gwarancję dobrego samopoczucia.

Koleżankom i Kolegom życzę tego klimatu i tego nastroju ducha na ten weekend.

mm