Wybory w Warszawskiej Izbie Adwokackiej. Debata dziekańska


Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła uchwałę o zwołaniu Sprawozdawczo – Wyborczego Zgromadzenia Izby na dzień 30 i 31 stycznia br. Zgromadzenie odbędzie się w trybie zdalnym. Zgromadzenie rozpocznie się 30 stycznia br. o godzenie 9.00. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad pierwszy dzień będzie poświęcony m. in. uchwalenie budżetu i wymaganych sprawozdań, w drugim dniu odbędą się prezentacje kandydatur na funkcje samorządowe i głosowania personalne.

Kandydatury na funkcję Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej oraz pozostałe funkcje w samorządzie izbowym mogą być zgłaszane między 15 a 26 stycznia 2021 r. Jednakże w sieci pojawiły się już oficjalne deklaracje adwokatów ubiegających się o funkcję Dziekana największej w Polsce Izby Adwokackiej.

Kandydatami są:

Sylwetki kandydatów i ich programy prezentowane są na oficjalnej stronie wyboryadwokackie.pl prowadzonej przez Komisję d/s Wizerunku i Komunikacji Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Adw. Mikołaj Pietrzak – Program

Adw. Kamil Szmid – Program

Obaj Kandydaci prowadzą swoje kampanie wyborcze w sieci. Pan Mecenas Mikołaj Pietrzak – dotychczasowy Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, zaprasza na spotkanie on-line w dniu 13 stycznia 2021 r. o godz. 18:00

 

Natomiast Pan Mecenas Kamil Szmid przybliża swoją kandydaturę oraz prezentuje sylwetki wspieranych przez siebie kandydatów na pozostałe funkcje samorządowe na stronie silna adwokatura.pl

 

Mimo że w mijającej kadencji władz samorządu adwokackiego, generalnie można było zaobserwować spadek aktywności samorządowej adwokatów, wybory do władz pobudzają jednak aktywność Koleżanek i Kolegów.

W Warszawie zawiązała się grupa wyborcza Energia Adwokatury, która przedsatwia swoich kandydatów do władz, jednak nie wskazuje własnego kandydata na Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.


Cieszy także aktywność młodzieży adwokackiej. Chociaż strona grupy adwokatura-2020.pl jest jeszcze w końcowej fazie budowy i brak jest biogramów popieranych kandydatów do władz, to już z opublikowanych zdjęć można wnioskować, że grupę tworzą adwokaci młodzi.

AKTUALIZACJA 14 stycznia 2021 r. – Strona grupy adwokatura-2020 została uzupełniona o nazwiska i biogramy wspieranych przez grupę kandydatów do władz samorządu adwokackiego.

MacLawye® stara się informować o przebiegu kampanii wyborczej do władz Adwokatury Polskiej oraz do władz izb adwokackich z zachowaniem obiektywizmu w przekazie informacji; a jeśli do niektórych kandydatów jest mu bliżej niż do innych swoje preferencje ujawnia oszczędnie.

W przestrzeni publicznej pojawiły się głosy o rzekomym zamachu organizacji Ordo Iuris na niezalezność warszawskiej palestry. Nawet jeśli niektórzy kandydaci, bez względu na to z jakiej grupy, sympatyzują bądź współpracują z tą organizacją; to jeszcze nie zamach i jestem pewien, że warszawscy adwokaci sobie z tym poradzą.

jmm

Aktualizacja: Dzisiaj, 11 stycznia 2021 r. MacLawye® otrzymał od Pana Dziekana adw.  Mikołaja Pietrzaka zaproszenie – czyli w zasadzie akredytację – do uczetniczenia w Zgromadzniu Warszawskiej Izby Adwokackiej, z czego oczywiście skorzysta relacjonując przebieg obrad.

Przed Zgromadzeniem Izby, dla ostudzenia emocji zróbcie sobie spacer:

[su_button url=”https://ilawyer.nazwa.pl/wordpress/wpn_MacLawyer/2021/01/09/poprawny-spacer/” target=”blank” style=”soft” background=”#6db119″ color=”#8f260d” size=”6″ wide=”yes” center=”yes” desc=”Czyli adw. Tomasza Budnikowskiego prawniczy przewodnik po Warszawie”]POPRAWNY SPACER[/su_button]

A bezpośrednio po wyborach, bądźcie szczodrzy dla WOŚP

[rev_slider alias=”serce-WOSP” slidertitle=”Serce WOSP”][/rev_slider]

 

21 stycznia 2021 r. odbyła się Debata dziekańska

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/Aqj2vmayGmg?t=490″ width=”1140″ height=”740″ autoplay=”yes” loop=”yes” rel=”no” playsinline=”yes” title=”DEBATA”]