Webinarni kandydaci na Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej


„Webinar” to słowo tak brzydkie, że przez szczypce bym go nie dotknął. Nie ma takiego hasła ani w słowniku języka polskiego ani nawet w Wikipedii. Jest „webinarium” i to jest słowo wdzięczne bo dźwięczne w zgodzie z melodią języka polskiego. Przy haśle „webinarium” w ostatnim zdaniu jest wpis, że webinarium to jest to samo co webinar. A w sieci, np. jak poszukać grafiki dla „webinara” – zatrzęsienie. Ano takie czasy; „webinar” wejdzie do języka polskiego czy MacLawye® tego chce czy nie chce, pozwólcie jednak, że używał będzie tej ładniejszej formy.

Do spopularyzowania tej formy komunikowania się bez wątpienia przyczyniły się rygory wprowadzone w związku z pandemią. I tak zaraza przyczyniła się do postępu w komunikacji.

jmm

Wczoraj kandydaci na Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adw. prof. dr Maciej Gutowski i adw. Zdzisław Szymański poinformowali o mających się odbyć webinariach z ich udziałem. Nie będzie to webinarium wspólne i webinaria odbędą się w nieco odmiennych formułach.

Maciej Gutowski:

W związku z moją kandydaturą na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej chciałbym poinformować, że planuję organizację czterech webinarów informacyjnych.  W trakcie tych wydarzeń poruszę zagadnienia ważne dla całej społeczności adwokackiej. W ten sposób będę mógł nie tylko podzielić się swoimi poglądami, ale przede wszystkim – poprowadzić otwarty dialog. Możliwość zadawania pytań (także tych trudnych) będzie dostępna zarówno w trakcie trwania webinarów, jak również wcześniej.
Pierwszy webinar – “Adwokat na rynku. Potrzeby adwokackiego biznesu” – odbędzie się 28 stycznia o godz. 10.00.
Do wydarzenia będzie mogła dołączyć każda zainteresowana osoba. Wkrótce więcej informacji.


Jarosław Zdzisław Szymański:

Webinarium moderowane przez adw. Zbigniewa Bakalarczyka z udziałem adw. Kingi Dagmary Siadlak – Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Defensor Iuris; adw. Anny Kątnik-Mania – Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Defensor Iuris; adw. Agnieszki Helsztyńskiej; adw. Natalii Klima-Piotrowskiej; adw. Dariusza Golińskiego; adw. Jerzego Grysa. – odbędzie się 14 stycznia 2021 r. o godz. 18:00 on-line w facebook live.


Joanna Parafianowicz

Bardzo ciekawą formę uczestnictwa w swoim webinarium zaproponowała Pani Mecenas Joanna Parafianowicz. Otóż w wbinarium, które odbędzie się 14 lutego 2021 o godz.  19:00 pytania będą mogli zadawać tylko ci uczestnicy, którzy poprzez Allegro dorzucą się do skarbonki WOŚP.

Mnie się ten pomysł podoba
jmm

Kandydując na funkcję Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w dobie dystansu społecznego nie mam możliwości prezentowania się społeczności adwokackiej inaczej jak tylko w internecie. Nie powinno to jednak ograniczać Koleżanek i Kolegów w poruszaniu z moim udziałem ważnych dla środowiska zagadnień.

Aby umożliwić Państwu i sobie otwarty dialog, ale równocześnie – zmienić na lepsze nie tyko nasz adwokacki świat – postanowiłam zorganizować wirtualne spotkanie, podczas którego będę odpowiadała na zadane mi pytania.

Dostęp do webinaru, który odbędzie się 14 lutego 2021 r. o godzinie 19:00 uzyskają wszystkie osoby, które zdecydują się na dołożenie cegiełki w ramach 29. Finału WOŚP. Można to zrobić tutaj poprzez Allegro:

Webinar odbędzie się niezależnie od liczby zadanych pytań, które może sformułować każdy – nie tylko adwokaci lub aplikanci adwokaccy.

Webinar będzie transmitowany na facebooku Pokoju Adwokackiego.

Pytania można także nadesłać na mój adres mailowy joanna.parafianowicz@adwokatura.pl

Joanna Parafianowicz


Przypomnijmy, że 2 marca 2021 r. odbędzie się wspólna deabata wszystkich kandydatów na stanowisko prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/7oYKYkwtL_A” width=”1140″ height=”740″ autoplay=”yes” loop=”yes” rel=”no” playsinline=”yes” title=”ZAPOWIEDŹ DEBATY”]